Mateřská škola ve Starém Hradišti je třítřídní s kapacitou 74 dětí 

a celodenním provozem od 6:30 - 16:30 hodin

Zřizovatelem školy je Obec Staré Hradiště, výhodu je těsná blízkost obce s Pardubicemi a dobrá dopravní dostupnost.

V roce 2011 prošla školka náročnou rekonstrukcí, kdy byla zateplena fasáda a vyměněna okna a dveře v celé budově.

Školka využívá při výchovně - vzdělávacím procesu prvky vzdělávacího programu Začít spolu.
( více v rubrice ŠVP ). V současné době byla dokončena rekonstrukce budovy, kdy přibylo zcela nové oddělení pro dalších 24 dětí. Velkou rekonstrukcí a revitalizací též prošla i dvě dětská školní hřiště. Přibylo mlhoviště a další herní prvky přizpůsobené i těm nejmenším. Školka je zcela bezbariérová.

Školka s podporou obce pořídila do  vlastní a moderně vybavené kuchyně nový konvektomat, což zaručuje, že pokrmy dostávají Vaše děti vždy čerstvé, zdravě připravené a v dostatečném množství.
V období vyššího výskytu respiračních onemocnění, zejména v zimních měsících, jsou dětem podávány tzv. ovocné a zeleninové misky,kdy si děti mohou během dne vybrat a zkonzumovat zeleninu dle své chuti a výběru.
Třídy jsou vybaveny klavírem, kytarou, mnohými didaktickými pomůckami a hračkami, každý rok dostávají děti nadílku pod stromeček. 

Ve školce probíhají kroužky angličiny,  logopedické chvilky, hudebně pohybový kroužek pro nejmenší, flétna, též v letošním roce probíhá kroužek keramiky.

Pravidelně pořádáme pro děti kurzy plavání ve spolupráci s PAP Pardubice, jezdíme s dětmi do školy v přírodě, pořádá se Spacáková noc pro předškoláky, Zahradní slavnost-zamykání zahrady a dlabání dýní, Předvánoční workshop rodičů a dětí, Pohádková cesta a spoustu jiných aktivit určených pro "naše" děti a jejich rodiče.

Samozřejmostí je pořádání divadelních představení přímo v budově MŠ, která se konají cca 1x za měsíc. Jezdíme s dětmi na výlety do okolí i do vzdálenějších míst ( zámek Karlova Koruna, hrad Potštejn, ranč Apolenka, Babiččin dvoreček, ZOO Dvůr Králové atd).

Škola je zapojena do projektu Stop obezitě, který spočívá ve snižování spotřeby cukru a soli při přípravě jídla, dále do projektu Cepík, který se týká zdravého stravování a základům hygieny malých dětí. Též na naší škole probíhá projekt Recyklohraní,který slouží k vybudování enviromentálního a ekologického smýšlení u dětí. Dále škola spolupracuje s Nadačním fondem Sidus, který pomáhá dlouhodobě nemocným dětem v Motolské nemocnici Praha a FN Olomouc. Škola je pravidelným dárcem pro tuto nadaci.

Dále spolupracujeme s SDH Staré Hradiště, Městskou policií Pardubice, Ekocentrem Paleta, ZŠ Ohrazenice, ZŠ Polabiny II a dalšími organizacemi.