Předávání dětí

11.10.2020

Vážení rodiče, vzhledem k situaci jsem nucena zavést režim předávání dětí, který platil na jaře, tzn eliminovat pobyt dospělých osob v budově mš. Pro nově přijaté děti, jejichž rodiče tuto situaci nezažili, je podrobný popis na dveřích jednotlivých tříd. Obecně platí pro dospělé osoby zákaz vstupu do tříd, mohou pouze do šaten, s rouškou a dítě dál nedoprovází. Převezmeme si jej v šatně. Děti jsou již po adaptační fázi a věřte mi, že to zvládnou. Dále prosím, aby co nejméně docházelo ke srocování v šatnách, zejména v době vyzvedávání dětí. Vyzvednu dítě - odcházím z budovy. Dále apeluji na VŠECHNY RODIČE....NEPOSÍLEJTE do školky děti, které mají RÝMU,KAŠEL a jsou evidentně nastydlé. Dítě, které se neumí vysmrkat a rozpatlává zelené nudle po obličeji a hračkách prostě do kolektivu nepatří... I když chápu, že ne vždy je jiná možnost, je to sobecké vůči ostatním dětem a jejich rodičům a je to sobecké i vůči nám, které o vaše děti pečujeme!! JSME TU PRO VÁS A VAŠE DĚTI, snažíme se zachovat režim tak, abyste co nejméně pocítili omezení a restrikce, ale pokud budeme denně pod palbou bacilů , kýchání a kašlání, tak dlouho nevydržíme.... My v mš všechny děláme maximum pro to, aby se dětem u nás líbilo a opravdu nemáme problém utřít nos, prdélku či pochovat plačící dítě. Bez fyzického kontaktu s dětmi to prostě nejde...zvažte přítomnost svých dětí v mš v době mimořádných "covid prázdnin". Sice se týká základních škol a mš bude normálně v provozu. Vzhledem k narůstající nemocnosti dětí si myslím, že částečné a krátkodobé omezení počtu dětí ve třídách může ke zlepšení klimatu jedině přispět. Chápu, že je to doba náročná pro všechny a nikdo z nás si jí nevybral. Buďme tedy v co největší míře ohleduplní a tolerantní....Dále informace ke kroužkům. Jelikož MŠMT a MZD usoudilo, že ve školkách covid není , zákaz volnočasových aktivit se nás netýká a kroužky běží normálně dál s tím, že všichni lektoři mají při výuce roušku. Ve skupinkách je málo dětí, jsou to stálé skupiny a stále se větrá. Mějte klidnou neděli a přeji všem pevné nervy, nadhled, klid v duši a hlavně pevné zdraví!!